Притча-за-огледалото-evolife.bg

Притча за огледалото

Попитали веднъж  един мъдрец:

– Защо бедните са по-приветливи и по-щедри  от богатите?

– Погледни през прозореца, какво виждаш?

– Виждам как децата играят на двора.

– Сега погледни в огледалото. Какво виждаш там?

– Себе си.

– Виждаш ли. И прозорецът и огледалото са от стъкло. Но като се добави малко сребро – и вече виждаш само себе си.

 

Омар Хаям “Притча за огледалото”

 

Споделяйте с приятели на воля:

[top]

Коментирай

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *